9/06/2018

9/06/2018

OVERMAX HOME iBALANCE - WAGA ELEKTRONICZNA

Dziś przychodzę do Was z moim nowym gadżetem a jest to waga elektroniczna OVERMAX HOME iBALANCE.    https://home.overmax.eu/product/ibalance/
 Co jest w niej niezwykłego?? To że nie jest to zwykła waga. Na tym urządzeniu możemy dokonać analizy ciała. Wystarczy pobrać odpowiednią aplikację i możemy monitorować na bieżąco nasze postępy.MOJA OPINIA:

Aby uruchomić aplikację trzeba połączyć się przez Bluetooth. Sama w sobie nie sprawia problemu, nie zauważyłam reklam i tym podobnych rzeczy. Oczywiście jest ona darmowa i w języku polskim, więc nie ma problemu że czegoś nie zrozumiemy. W wadze fajne jest to, że pomiaru ciała może dokonywać kilka osób. Wystarczy zapisać imię, wiek i wzrost. Pomiar jest bardzo łatwy. Wystarczy stanąć nieruchomo  na wadze, odczekać chwilkę i już dane są przesyłane do naszej aplikacji. By wynik był dokładny, należy zrobić to boso. Jeśli chodzi o wiarygodność analizy składu ciała to wydaje mi się w porządku. Ja jestem osobą  szczupłą; analiza ciała pokazała niską wagę, za mało tkanki mięśniowej, tłuszczowej i białka.  U pozostałych osób w rodzinie pomiary przedstawiały co innego. Osoba otyła, miała w analizie otyłość, wysoką tkankę tłuszczową, ostrzeżenie o nadmiarze tłuszczu trzewnego- co było jednoznaczne do choroby tej osoby, niewystarczającą mineralizację kostną itp. Po dokonaniu pomiaru wszystko, włącznie z datą i godziną ważenia zostaje zapisane, także możemy bacznie obserwować, czy następują zmiany w naszym ciele. Dodatkowym atutem jest to iż np. jeśli interesuje nas któryś z parametrów np. zawartość białka, naciskamy strzałeczkę i aplikacja informuje nas jaki powinien być prawidłowy poziom i co trzeba zrobić by poprawić wynik. U mnie pokazał on, iż powinnam regularnie ćwiczyć, zmienić nawyki żywieniowe. Sama waga nie jest duża, dostępna w kolorze czarnym i białym. Myślę że jest to fajny gadżet dla osób chcących schudnąć, przytyć jak i dla osób uprawiających sport . Dzięki regularnym pomiarom widzimy jak zmienia się nasze BMI, tkanka mięśniowa, czy pijemy dostateczną ilość wody.


PRZYKŁADOWY POMIAR I ANALIZA SKŁADU CIAŁA:

PRODUCENT:
Zaawansowana waga elektroniczna iBalance to niezbędny towarzysz wszystkich ludzi, którym zależy na zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Oprócz standardowego wskazywania wagi ciała iBalance analizuje również szereg innych parametrów, m.in. ilość tkanki tłuszczowej, BMI czy zapotrzebowanie kaloryczne. Możliwość rozszerzenia funkcji dzięki dedykowanej aplikacji na smartfony (Android i iOS).

SPOSÓB UŻYCIA:
1. Połóż wagę na twardej, płaskiej powierzchni
2. Stań na wadze bosymi stopami
3. Odczekaj, aż pojawi się wynik pomiaru wagi
4. Po chwili nastąpi pomiar innych wielkości, a na wyświetlaczu pojawią się cztery symbole ,,o,,
5. Wyniki pomiaru będą pojawiały się w kolejności: masa ciała (kg), BMI, poziom procentowy tłuszczu (FAT), poziom wody w procentach (TBW), poziom mięśni w procentach (MUS), masa kości(BONE), BMR (KCAL) oraz ponownie masa ciała. Wyniki pojawią się dwukrotne.


Urządzenie wyświetla pełny zakres danych dopiero po pierwszym sparowaniu go z aplikacją mobilną.

Waga ma możliwość połączenia się przez Bluetooth z aplikacją AiFit. Aplikacja odbiera wyniki pomiarów z wagi, pozwala na analizowanie większej ilości parametrów i posiada historię pomiarów.


INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA:
1. Włącz Bluetooth w telefonie lub tablecie. Waga może pozostać wyłączona.
2. Uruchom aplikację. Zarejestruj się wystarczy email i hasło
3. Aplikacja automatycznie wyszuka wagę, połączy się z nią i przypisze do Twojego konta. Przy każdym uruchomieniu, kiedy waga będzie w pobliżu, aplikacja połączy się automatycznie.
INTERFEJS:
1. Opcje użytkownika.
W opcjach można dodawać profile i je edytować. Każdy profil posiada swoją własną historię pomiarów.
2. Historia pomiarów
W historii pomiarów można odczytać wszystkie wcześniejsze pomiary zapisane na profilu. Jednocześnie można odczytać średnie z każdego parametru.
3. Ustawienia
Ustawienia aplikacji pozwalają na dostosowanie aplikacji do swoich potrzeb: jednostki, przypomnienia, podłączanie wagi itp.
4. Wyniki pomiarów
Wyświetlone są następujące wyniki, razem z analizą oraz informacją o prawidłowym zakresie wartości.

- waga                                                                                    
- BMI                                                                                     
- poziom tłuszczu w procentach                                            
- poziom masy mięśniowej w procentach                             
- poziom wody w procentach                                         
- masa kości                                                                           
- BMR                                                                                    
- stopień wisceralnej tkanki tłuszczowej                               
- poziom białka w procentach   
stopień otyłości
- wiek ciała
- waga standardowa
- kontrola wagi
- masa tłuszczu
- waga bez tłuszczu
- masa mięśni
- masa białka


                                                                                     


Więcej informacji na temat wagi oraz innych produktach Overmax Home znajdziecie tutaj: https://home.overmax.eu/ 


9 komentarzy:

 1. Nie miałam pojęcia o tym produkcie. Podoba mi się, bo pokazuje szerzej, nad czym trzeba pracować, o co zadbać. Bardzo ciekawy post. Pozdrawiam i zdrówka życzę. :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. W sumie ciekawa opcja Chociaż ja chyba wolę taką zwykłą najzwyklejsze w świecie klasyczną uwagę o której i tak nie mam w domu i najlepsze jest to że na wagę nie wchidziłam od ponad roku 😝

  OdpowiedzUsuń
 3. Super jest ta waga. Można mieć wszystko pod kontrolą i to szczegółową :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Czuję, że ta waga za dużo by o mnie wiedziała :D

  OdpowiedzUsuń
 5. This really answered my problem, thanks! casino blackjack

  OdpowiedzUsuń
 6. Waga może fajna ale bezużyteczna bo aplikacja AIFit nie synchronizuje się z nią i nie działa. Kupiłam tą wagę z myślą że będę kontrolować wszystkie parametry a mogę sobie jedynie odczytać wagę ciała i tyle.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie działa, na zdjęciu widać przykładowe parametry. Każdej osobie pokazuje inne dane.

   Usuń

Copyright © Loonia my little world , Blogger