10/05/2020

10/05/2020

Galaxy Watch Active2

 Gadżety elektroniczne są czymś, co w znacznym stopniu ułatwia Nam życie, szczególnie w dzisiejszych czasach. Na przestrzeni ostatnich lat powstało ich bardzo wiele, moją uwagę jednak zwróciły coraz bardziej popularne zegarki Smartwatch.

Tak więc, opierając się na wielu pozytywnych opiniach, postanowiłam zakupić model o nazwie Samsung Galaxy Watch Active2, o którym kiedyś wspominałam już na moim Instagramie , gdzie wiele z Was, prosiło mnie o szczegółową recenzję.                  


                         

Jak przekonuje producent zegarka: "To pakiet smart funkcji, które redefiniują pojęcie zegarka. Teraz masz możliwość sterowania aparatem w Twoim telefonie, uruchamiania wyzwalacza i przełączania się między tylnym i przednim obiektywem. Rób zdjęcia, kręć filmy i podglądaj sceny na smartwatchu. Możesz też swobodnie wykonywać i odbierać połączenia bezpośrednio z nadgarstka, wysyłać maile, otrzymywać powiadomienia z social mediów i dodawać swoje reakcje. Co więcej, w Galaxy Watch Active2 w wersji LTE korzystasz z wymienionych opcji bez konieczności łączenia urządzenia z Twoim smartfonem!"

Czy opis jest rzeczywiście prawdziwy, a zegarek zasługuje na miano zakupu roku? I przede wszystkim czy jest wart swojej ceny?

Zapraszam do dalszej części.


                             Przyznam szczerze, że początkowo byłam do tego zakupu sceptycznie nastawiona- mówiąc krótko, nie spodziewałam się, że owy produkt mnie oczaruje. A jednak, jak się okazało, od samego początku pozytywnie mnie zaskoczył. 

Zegarek prezentuje się ładnie na ręce, dzięki czemu stanie się świetnym elementem naszej garderoby. Model, który zakupiłam, wygląda elegancko i zgrabnie. Doskonałym pomysłem jest oferowana przez producenta możliwości wyboru wielu wariantów m.in materiału, z którego wykonana jest koperta, jej rozmiaru (40 lub 44 mm). Możemy także wybrać kolor wymiennego paska, wraz z jego fakturą, czy to elegancką wersją wykonaną ze skóry, czy wersją sportową, z wytrzymałego na uszkodzenia fluoroelastomeru. Ja skusiłam się na Pink Rose, w której zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Firma umożliwia nawet preferencje dotyczące technologii- Bluetooth lub LTE, dzięki czemu możemy w pełni spersonalizować własny Smartwatch. 

Co więcej, dla nadal nieprzekonanych, urządzenie ma wbudowaną opcję dobierania wyglądu do naszej stylizacji. Wystarczy zrobić zdjęcie ubrania, a Galaxy Watch Active2 perfekcyjnie dopasuje odpowiednią tarczę wyświetlacza do naszego wyglądu.


Jak dobrze wiecie wygląd to jednak nie wszystko. Jakie funkcje wobec tego, może zaoferować Nam Samsung Galaxy Watch2 ?


MIERZENIE DZIENNYCH AKTYWNOŚCI

Urządzenie jest naprawdę bogate w liczne funkcje pomiarowe, m.in. przez aplikację Samsung Health. Dzięki temu możemy określić choćby ilość snu, z wyodrębnieniem fazy snu lekkiego, mocnego, oraz czasu jaki nocą nasz organizm przeznacza na każdą z nich. Jesteśmy w stanie śledzić ilość wykonanych kroków, spalonych kalorii, poziom stresu, puls, ciśnienie i wiele, wiele innych, o których można by pisać godzinami.


             


Zegarek jest niezwykle przydatny szczególnie przy uprawianiu sportu. Pomaga nam zaplanować czas ćwiczeń, oraz np. ilość przebytych kilometrów w czasie jazdy rowerem, z czego sama chętnie korzystam. Nie trzeba nawet patrzeć na wyświetlacz, gadżet sam poinformuje nas jaką odległość pokonaliśmy. Jak informuje producent to jednak nie wszystko. Urządzenie może bowiem automatycznie rozpoznać aż 7 aktywności, w tym pływanie. Dodatkowo można ustawić ręcznie dowolny rodzaj ćwiczeń i sprawdzać swoje postępy. Co ciekawe, wraz z siedmioma programami biegów, istnieje także funkcja "Trener biegania", która ma za zadanie monitorować tempo biegu i udzielać instrukcji w czasie rzeczywistym, dzięki czemu zdobędziemy także własnego personalnego trenera.

     

                            


                     POŁĄCZENIE Z TELEFONEM

W moim wariancie Bluetooth, zegarek jest cały czas połączony ze Smartphonem. Dzięki temu, zastępuje mi on praktycznie telefon. Można bez problemu odbierać i wykonywać połączenia, pisać maile. Na ekranie widzimy także powiadomienia, np. z Instagrama, czy Facebooka, oraz z kalendarza. Dostajemy codziennie informacje o pogodzie. Możemy ustawić szybkie wybieranie numeru do bliskiej osoby, dodać jej zdjęcie do kontaktu. Super rozwiązaniem jest również SOS. Możemy wybrać osobę z kontaktów do której zegarek wyśle SMS, z powiadomieniem o tym, że potrzebujemy pomocy i naszą dokładną  lokalizacją. Osoba, którą wybierzemy, może także zostać powiadomiona, gdy zegarek wyczuje twardy upadek. Wypróbowałam tę funkcję i naprawdę się sprawdza. Istnieje również możliwość pobrania aplikacji płatniczej- idąc na zakupy, nie musimy się więc martwić o obecność portfela. Jest to ledwie kilka z całej gamy funkcji, jakie możemy wykonywać.

Jest jednak jeden minus, w przypadku Bluetooth połączenie z telefonem zrywa się w odległości około 6/7 metrów od urządzenia.


                   INTELIGENTNY ASYSTENT 

Galaxy Watch Active2 posiada funkcję "Voice Assistant", która wydaje się być ogromnym ułatwieniem, zwłaszcza dla osób niedowidzących. Oferuje posługiwanie się urządzeniem za pomocą głosu. W ten sposób możemy m.in. pisać wiadomości. 

Według mnie zamiar był dobry, jednak wykonanie gorsze. Uważam, że w jakimś stopniu przeszkadza to w użytkowaniu, ponieważ nieraz słowa nakładają się na siebie, przez co dźwięk jest niezrozumiały. W dodatku pomimo możliwości wyboru języka polskiego, nie jest on udoskonalony pod względem m.in pod względem odmiany słów, przez co np. zamiast frazy "godzina osiemnasta". słyszymy "godzina sześć".


BATERIA

Zegarek bez zasilania wytrzymuje bardzo długo, w moim przypadku nawet do trzech dni. Zdecydowanym atutem jest szybkie ładowanie indukcyjne, które odbywa się za pomocą dołączonej do produktu ładowarki USB. Dzięki temu już po dwóch godzinach możemy cieszyć się w pełni naładowanym, gotowym do działania Smartwatchem.


EKRAN

Bardzo przejrzysty i kompatybilny interfejs pozwala na swobodne poruszanie się po zegarku. Wyświetlacz posiada funkcje oszczędzania energii, dlatego przez większość czasu ekran jest ciemny. Aby wybudzić go ze stanu spoczynku, wystarczy tylko go dotknąć. Co więcej, szybka jest niezwykle wytrzymała. Mimo braku jakiejkolwiek folii ochronnej, nie widać na niej ani jednej ryski- choć spędzam z nim całe dnie,  ściągam go z ręki tylko do ładowania. Fajną cechą jest też gwarantowana wodoodporność.

                       


 PODSUMOWANIE

Uważam, że zegarek Samsung Galaxy jest świetnym gadżetem. Jest kilka rzeczy, które można by ulepszyć, ale według mnie jest wart zakupu. Ja się z nim nie rozstaję. W przyszłości na pewno skuszę się na nowsze, ulepszone wersje.


                          


 


 

3 komentarze:

  1. Bardzo fajny, może poproszę o taki na święta :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawie to zostało opisane.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zawsze mnie fascynują takie rzeczy, jak to działa itp. Nie jestem fanką nowoczesności, ale podziwiam takie rzeczy. :) Pozdrawiam serdecznie. :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Loonia my little world , Blogger