12/28/2020

12/28/2020

SAMSUNG GALAXY NOTE 8 VS SAMSUNG GALAXY NOTE 20 ULTRA 5G

 Witajcie, dziś mam dla Was porównanie dwóch telefonów. Obecnie użytkowałam telefon Samsung Galaxy Note 8. Teraz jestem posiadaczką Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5 G

Jeśli chodzi o cenę telefonów, to za pierwszy model zapłaciłam około 3,500 zł (było to jakieś trzy lata temu). Obecnie mój nowy model wyniósł mnie 6000zł.


                                             


       


                                                 

PORÓWNANIE MODELI:


   

                                                          Samsung Galaxy Note 8          Samsung Galaxy Note 20

WYŚWIETLACZ:                     SYSTEM: SYSTEM: APARAT: 


                                                                                                  źródło: Samsung Galaxy Note8 vs Samsung Galaxy Note 20 Ultra - specs comparison - PhoneArena


Jeśli chodzi o jakość zdjęć, jest ona o wiele lepsza niż w starym modelu.


                                                   
                                 


MOJA OPINIA:

Telefon Note 20 na pierwszy rzut oka niby dużo nie różni się wielkością, jednak w użyciu jest już inaczej. Wyświetlacz jest większy, bardziej czytelny. Sam aparat z tyłu telefonu jest duży, dlatego najlepiej zaopatrzyć się w obudowę, która dostosowana jest do modelu i uchroni obiektyw przed uszkodzeniem. Sama jakość zdjęć jest bez porównania. Zdjęcia wyglądają fenomenalnie, są czyste, bez śnieżenia, tak samo jak w wideo. Poprzedni model Note 8, gdy wykonywałam fotografię na Instagram, tworzył żółte paski przy użyciu lamp fotograficznych. Tu ten problem jest znikomy, niezauważalny dla osób niezajmujących się profesjonalnie fotografią. Mamy więcej opcji przy tworzeniu zdjęć np. wycięcie danego elementu, czy filtrów. Jakość mikrofonu także zasługuje na uznanie. Głos nie jest przekłamany, nie słychać szumów, czy innych niechcianych efektów. Oba modele zawierają rysik, który znajduje się u dołu telefonu. Po jego wyjęciu ukazuje nam się z boku ekranu karuzela menu. Możemy za jego pomocą napisać notatkę na ekranie, w ogóle nie włączając telefonu,  wyświetlić notatki i w notesie telefonu wpisać wiadomość, napisać wiadomość odręczną, czy przetłumaczyć tekst. Ja uwielbiam korzystać z tego gadżetu. Jest on bardzo pomocny. Oczywiście oba modele posiadają Google Assistant i wiele innych przydatnych aplikacji. Jeśli mam porównać oba telefony to powiem tak: kochałam swój Samsung Galaxy Note 8, ale po poznaniu modelu Note 20 nie zamieniłabym go na inny. 

10 komentarzy:

 1. Fajnie, że jakość zdjęć jest o wiele lepsza.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja jestem jakaś antytelefonowa i w ogóle nie znam się na tych wszystkich parametrach, funkcjach itd. Korzystam głównie z podstawowych. Ale wysoka jakość zdjęć jest zawsze na plus :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, zwłaszcza gdy robi się dużo zdjęć:) Pozdrawiam Iwonko:)

   Usuń
 3. No wygląda bardzo fajnie, dobrze, że zdjęcia wychodzą dobrej jakości :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to bardzo ważne:) Mam nadzieję że posłuży na długo:)

   Usuń
 4. Widać ogromną różnicę w jakości wykonywanych zdjęć. Oby telefon posłużył długo! Ja po Świętach zdecydowałam się na Xiaomi Redmi Note 9 Pro, ale długo zastanawiałam się nad tym czy nie zainwestować w Samsunga właśnie... Mam nadzieję, że obie będziemy zadowolone i żadna z nas nie pożałuje swojego zakupu 😉

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałam reklamę Xiaomi tez ciekawy model. Jestem ciekawa jakości;) daj znać za jakiś czas;) pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku;)

   Usuń

Copyright © Loonia my little world , Blogger